غيبت پشت سر همکار!
ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٦/۱٢ 

مامان نيلو جان به شدت درکت می کنم!! متاسفم٬ اما درکت می کنم!!

يک همکار دارم... چه همکاری؟! آدم خوبيه ها... اما چه جوری بگم؟! از اون آدمهاايه که عشق کمک کردن به بقيه‌ (حتی زورکی) دارن. از اونهايی که دوست دارند همه بدونن اونها چه کارهايی در زندگی شون انجام دادند. از اونهايی که روزی صد بار تمام رزومه کاری شون رو برای آدم تعريف می کنند... واااي... خلاصه از اونهايی که بايد مواظب باشی ازشون سوالی نپرسي٬ وگرنه بيچاره می شی!!

از شانس توپ من ميز اين همکارم هم کنار ميز منه! بنده افتخار دارم که روزی ده بار ليست تمام شرکتها و نهادها و ارگانهايی رو که ايشون براشون کار کرده و طرح زده بشنوم. فقط کافيه يک کلمه بگم٬ چه جالب! اونوقت تمام طرح ها رو برام از توی آرشيوش پيدا می کنه و با توضيحات کامل نشونم ميده! بابا يکی نيست بگه به قول مامان نيلو٬ من کی نسبت به کارهای تو اظهار تمايل کردم؟ کی گفتم دوست دارم کارهاتو ببينم؟ کی اشتياقی برای اين کار از خودم نشون دادم؟ بابا ولم کن!!

هر بار که می خواد بره پشت ميزش بنشينه از کنار من رد می شه و يک نگاه به مانيتور من می کنه٬ بعد بدو بدو مياد: می خواين فلان کار و بکنين؟ چند تا راه داره٬ اوليش فلانه٬ دوميش بهمانه٬ اما بهترين راهش ... خلاصه تا من به زبون نيام و نگم ممنونم خودم بلدم٬ دست از سر کچل من بر نمی داره که نمی داره. اونهم چی؟! توی برنامه ای که اصلا تخصص منه و اون در موردش هيچی نمی دونه!!!

هفته پيش داشتم با يک همکار ديگه م در مورد يک پروژه ساختمانی خيلی بزرگ که طرح اوليه ش رو روی CD ديده بودم صحبت می کردم که يکهو وسط در وسط جمله من پريد و شروع کرد به اظهار نظر که آره٬ اين پروژه رو اول قرار بود فلان جا اجرا کنه٬ من هم طرحش رو براشون زدم. من حتی فتوکپی قرارداد واگذاريش رو هم دارم. اصلا قرار بود خود من مجری ش باشم!!! اما چون که .... اگر تلفن زنگ نمی زد و باهاش کار نداشتن٬ تا دو دقيقه ديگه کل پروژه رو برامون همون وسط اجرا می کرد.

دوستان عزيز٬ همکاران محترم٬ همشهريان دوست داشتنی٬ آخه قبل از اينکه مخ يک بيچاره ای رو کار بگيريد٬ اول ببينيد طرفتون به موضوعی که می خواين در موردش حرف بزنين٬ علاقه داره؟چيزی که می خواين بگين براش جالبه؟ قبل از اظهار نظر کردن ببينين کسی از شما سوالی کرده؟ قبل از کمک زورکی کردن به ديگران ببينين طرف اصلا به کمک شما احتياج داره؟ بعد مغز مردم رو بريزين توی فرغون و اينور و اونور ببرين.

لا اله الا الله ... چی بگم آخه؟!


کلمات کلیدی: