بيماری عجيب
ساعت ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/٥/۱۳ 

نمی دونم مشکلی که دارم واقعا یک مریضیه یا جزء خصوصیات اخلاقیم؟ باید به خاطرش دکتر برم؟ دارو بخورم؟ از داروهای خونگی و گیاهی کمک بگیرم؟ یا اینکه اصلا بی خیال بشم؟

میدونین تازگی ها خیلی نا آروم و بی قرار شدم. اصلا نمی تونم یه جا بشینم. به شدت کم حوصله شدم. همه ش یه کاری رو شروع می کنم اما به قول مامانم نخودچی م زود تموم می شه یا زود دلم رو می زنه و ولش می کنم. یا یه تصمیمی می گیرم اما قبل از اینکه اجراش کنم یا وقتی کمی توش جلو رفتم پشیمون می شم و یه کار دیگه می کنم! همه اش دلم برای چیزی یا کاری شور می زنه. همیشه به دلیلی _ حتی بی خودی_ هیجان زده ام. کلا زود به هیجان میام. چه هیجان مثبت و چه منفی. تقریبا همیشه نگرانم که یه چیزی یا کاری طبق برنامه پیش نره. حتی چیزهای خیلی خیلی کم اهمیت که اگرهم طبق برنامه نباشه هیچ اتفاق مهمی نمی افته!! وسواس زمان پیدا کردم!! همیشه فکر می کنم دیر شده. همیشه انگار کاری روباید زودتر انجام بدم. خیلی عجول شدم و این عجول بودن و کم صبری خیلی وقتا کار دستم میده. زود از کوره در میرم و گاهی زیادی عصبانی می شم و داد و بیداد هم می کنم که البته خودم خیلی زود پشیمون می شم. اتفاقات کوچیک و کم اهمیت به اندازه اتفاقات بزرگ٬ ناراحت و پریشونم می کنه. اصلا نمی تونم خودم رو آروم نگه دارم. وقتی کاری ندارم، مثلا قبل از خواب انقدر فکرهای جور و واجور و بیخودی توی کله مه، انقدر گفتگوی ذهنی توی مغزم با خودم دارم که از دست خودم خسته می شم.

واقعا از دست خودم شاکیم. نمی دونم این حالت ها در اثر چی به وجود اومده. تا جایی که یادم میاد قبلا اینطوری نیودم. دختر پرهیجانی بودم٬ اما نه زود رنج و عصبانی و نا آروم. تا جایی که یادمه از اون دسته آدم هایی بودم که می گن هرچه پیش آید، خوش آید. هیچ وقت از به هم خوردن نقشه ها و برنامه هام عصبانی و دلسرد نمی شدم. در واقع اصلا برنامه و نقشه آنچنانی ای هم نداشتم. زندگی هرطور پیش می رفت ازش استقبال می کردم. اما حالا...

نمی دونم در اثر خستگیه؟ خستگی از چی؟ کار، زندگی، مشکلات زندگی؟

به هرحال دلم نمی خواد اینجوری بمونم. دوست ندارم اگر قرار شد چند وقت دیگه بچه دار بشم، اخلاقم اینجوری باشه و این تنش ها رو به اون هم منتقل کنم. مامان من که اینجوری نبود وضعیت من اینه، اگر من اینطوری باشم بچه چه جوری از آب در میاد؟!!

به هرحال اگر چیزی به نظرتون می رسه کمکم کنین. اگر دکتر خوب، داروی خوب یا هر چیزی که فکر می کنین موثره سراغ دارین حتما لطف کنین و بهم بگین. ممنون می شم.

 


کلمات کلیدی: