توصيه های ايمنی
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٩/۱۱ 

چقدر کیف می ده همه نگران حال آدم باشن و همه ش با تلفن و کامنت و ایمیل و ... حال آدمو بپرسن! خوشم میاد!!!

من حالم خوبه٬ حسابی! کارها تا حدودی روی رواله و کم کمک پیش میره. من هم فعلا دارم دوران کارآموزی و آمادگی برای بچه داری رو می گذرونم! با نگهداری از خواهر زاده گرامی! طفلک این بچه که شده نمونه آموزشی من!

 ممولکم هفته پیش رفت ماموریت.  به سرزمین ژرمنها. آخر این هفته برمیگرده اما دل من و نی نی! حسابی براش تنگ شده. بغل و بوس خونم هم حسابی اومده پایین! لااقل امیدوارم به اون اونجا خوش بگذره. یعنی می گین بدون من ممکنه؟!!!

حالا که سرم یک کمی خلوت تره می خوام بیشتر از حال و هوای این روزهام براتون بگم. اولا به خاطر اینکه به نظرم این روزها٬ روزهای شاید تکرار نشدنی ای باشن و دلم می خواد بعدا همه چیزش با جزییات یادم بمونه. بعد هم شاید بتونم کمکی به بقیه خانمهای در حال مادر شدن بکنم! یا مامانهای دیگه تجربه هایی داشته باشن که به من کمک کنه.

اولین چیزی که در همین مدت کوتاه بارداریم یاد گرفتم اینه:

خانم های عزیزی که تصمیم دارین مادر بشین٬ قبل از هر اقدامی از وضعیت سلامتی تون مطمئن بشین. بیماریها و دردهای مزمن و کوچیک و بزرگی که سالهاست کم و بیش باهاشون درگیریم و حتی در طولانی مدت بهشون عادت کردیم و دیگه اذیتمون هم نمی کنن٬ در دوران بارداری ممکنه به معضل بزرگی تبدیل بشن. معده درد٬ کمردرد٬ زانو درد٬ ناراحتی های گوارشی٬ ناراحتی های عصبی و ... چون در دوران حاملگی نه می شه دارو و قرص مصرف کرد و نه خیلی از اقدامات تشخیصی مثل عکسبرداری و ... رو انجام داد٬ هر ناراحتی کوچیک و در ظاهر بی اهمیتی ممکنه به یک مشکل بزرگ تبدیل بشه که چاره ای هم جز تحملش نداریم و باعث می شه این دوران بهمون خیلی بیشتر سخت بگذره. خود من شاید اگر یک ماه زودتر برای چکاپ و معاینه پیش دکتر زنان رفته بودم٬ متوجه مشکلم می شدم و الان احتمالا اینهمه دلهره و اضطراب نداشتم و یک بارداری طبیعی رو می گذروندم.

گودی کمر هم جزء همین بیماریهاییه که گفتم و الحمدلله هشتاد درصد خانمهای ایرانی هم این مشکل رو دارن! از الان بهتون بگم که بعدا نگین نگفتی٬ اگر گودی کمر دارین٬ قبل از بارداری به طور جدی برای درمان یا لااقل بهتر شدنش اقدام کنین. شنا (مخصوصا کرال پشت) و تمرینهای ورزشی مثل دراز و نشست و ... خیلی در بهبود این مشکل کمک می کنه. اما بعد از باردار شدن٬ دیگه هیچ چاره ای جز تحمل نیست. (کاری که من الان دارم می کنم!!!) چون خیلی از نرمشها رو نمی شه در این دوران انجام داد.

حالا همین توصیه ها رو داشته باشین تا دفعه بعد و تجربه های بعدی.


کلمات کلیدی: